Slavnosti královny Elišky 2013-09-06-037cr_2b.jpg

Rubriky

Úvodní fotka_podobenky_2017_prosinec.jpg
   Náš fotoklub byl založen 1. září roku 2012. K zakládajícím členům Karlu Bauerovi, Miroslavě Kinclerové, Pavlu Režnému, Petru Soukeníkovi, Petru Svobodovi a Marcele Zuchové se postupně přidalo několik dalších fotografů. Vedoucím fotoklubu je Marcela Zuchová a protože klub není tak veliký, aby potřeboval nějaké stanovy, tak je vše založeno na vzájemné důvěře a schopnosti jednotlivých členů.
   Úzce spolupracujeme s Centrem podpory uměleckých aktivit Impuls v Hradci Králové a většina členů je registrována ve Volném sdružení východočeských fotografů. Někteří členové jsou zapojeni i v jiných fotografických nebo uměleckých skupinách, jako jsou např. Fotoborci, Okamžik a Unie výtvarných umělců HK. Najde se mezi námi i člen s titulem ASČF a absolventi Fotografické konzervatoře.

 
   Pravidelně se účastníme soutěže fotoklubů Ratibořický mapový okruh, Národní soutěže amatérské fotografie ve Svitavách, soutěže Premiéra, Salonu východočeské fotografie a workshopu Atmosféra divadelního festivalu, který probíhá v době Festivalu divadel evropských regionů v našem městě a je zakončen výstavou nejlepších fotografií. V poslední době spolupracujeme se Společností ochránců památek ve východních Čechách a pořádáme společné výstavy, na kterých se podílíme obrazovou částí.  I když je náš fotoklub poměrně mladý, tak jsme již za dobu svého působení získali některá ocenění a to jako celek i jako jednotlivci.

   Jednou za rok pořádáme klubovou výstavu v některé z galerií v Hradci Králové a jednotliví členové vystavují svoje fotografie i na samostatných výstavách.

 
Fotoklub Omega je uzavřená skupina fotografů z Hradce Králové a okolí, zabývajících se tvůrčí fotografií. Členové se pravidelně účastní fotografických soutěží a výstav.
Fotoklub Omega je uzavřená skupina fotografů z Hradce Králové a okolí, kteří se zabývají tvůrčí fotografií a pravidelně svoje fotografie veřejně prezentují. Účastní se fotografických soutěží a výstav jak v rámci fotoklubu, tak i jednotlivě.
Omega-logo_6.jpg
Říkají mi Omega… Fotoklub Omega
aneb Omega šestiletá

Založilo mě pár fotografických nadšenců 1. září roku 2012 v Hradci Králové.
Karel Bauer, Miroslava Kinclerová, Pavel Režný, Petr Soukeník, Petr Svoboda a Marcela Zuchová – duše a nepsaný náčelník mých oveček. Postupem času přibývali a i odcházeli další členové, až se mí svěřenci ustálili na počtu patnácti registrovaných oveček. Registrovaných proto, protože aktivních je o dost méně, ale tak už to někdy chodí.

Od samého začátku se aktivně účastním různých fotografických akcí, jako jsou např. Ratibořický mapový okruh (dále jen RMO), Národní soutěž amatérské fotografie Svitavy (dále jen NSAF) a Premiéra. Též různých workshopů, jako je třeba divadelní festival Open Air, konaný každoročně koncem června, který je doprovázen vždy výstavou z minulého ročníku, na které jsou vždy fotografie několika mých členů. Za šest let mého života jsem se u svých oveček dočkala již řady úspěchů. Je to např. ocenění Jiřího Cvrkala na NSAF Ve Svitavách v letech 2014 a 2017, který také dostal cenu VSVF na Premiéře 2015. Cenu Impulsu na RMO v roce 2016 v Červeném Kostelci obdržel Tomáš Saidl a Čestné uznání na NSAF ve Svitavách v letech 2014 a 2017 získal zase Petr Soukeník. Marcela Zuchová se může pochlubit cenou Antonína Kratochvíla na RMO 2014 a 3. místem na NSAF ve Svitavách. David Šimůnek zase 1.místem v soutěži Fotosafari 2016 vyhlášené ZOO Dvůr Králové a KRNAP. Jana Jarkovská obdržela Čestné uznání ve fotosoutěži „Hudba v přírodě“ a Tomáš Lelek získal v časopisu Československá fotografie 1.místo v kategorii Artefakt. Od Miroslavy Kinclerové si zase můžete přečíst její knihu Digitální fotografie pro ženy a fotografie Pavla Režného zase zdobí dvě obálky časopisu Okolo Hradce. Jan Bernhard je též dlouholetým členem ASČF a Jiří Cvrkal v roce 2016 přijal žádost Unie výtvarných umělců stát se jejím členem. Jsem moc ráda, že mám pod svými křídly právě tyto ovečky“.

Já, Omega, se ale musím taky něčím pochlubit. Dostala jsem čestné uznání v soutěži kolektivů na NSAF ve Svitavách 2013. V RMO se mi zatím tolik nedaří, ale své ovečky neustále motivuji a povzbuzuji v jejich snažení mě umístit na co nejvyšších příčkách. Již za pár dní se dozvím výsledky mého snažení v letošním ročníku a věřím, že nebudou špatné. No, uvidíme.

Mí členové také spolupracují se Společností ochránců památek ve východních Čechách v jejich znaze zachránit některé chátrající objekty před totáním zničením způsobem mě vlastním, což je jejich fotografování a následně pak společná výstava. V roce 2016 se konaly na toto téma dvě výstavy. První s názvem „Památky a jejich osudy“ v městské knihovně ve Wonkově ulici v Hradci Králové a druhá pak v Trutnově. Spolupráce nadále trvá a určitě budou následovat výstavy další. V této oblasti to je totiž nikdy nekončící boj.

Mnoho mých členů již má také za sebou jednu, nebo i víc autorských výstav, které zde nebudu jednotlivě uvádět, protože určitě mnozí z vás o nich ví. Já se ale mohu také pyšnit několika výstavami. Ještě v listopadu 2012 jako čerstvě založená, jsem měla výstavu ve foyeur Lékařské fakulty. Poté následovala v lednu 2014 městská knihovna Wonkova ul., březen 2015 opět městská knihovna Wonkova ul., duben 2016 Lékařská fakulta. Zatím poslední proběhla výstava v městské knihovně Wonkova ulici. Oslavovala mé pětileté působení na fotografické scéně našeho kraje.

V těcho dnech slavím své šestileté působení na fotogradické scéně. Přeji touto cestou všem mým členům i široké veřejnosti, ať mě i nadále poctívají svou přízní a zájmem o fotografii a fotografování obecně a též hodně sil a nadšení pro další práci.


Petr Soukeník
Honza_výstava leden_2019.jpg
Výstava fotografií Jana Bernharda, kandidáta mistra SČF 2018, probíhá v královéhradecké knihovně Medium v průběhu ledna 2019. Autor se fotografii věnuje již přes 50 let. Jeho tvorba se postupně vyvíjela, začínal klasickou krajinářskou fotografií, městskou krajinou, přes zátiší až po detail. V současné době se věnuje abstrakci a vytváření fotografických obrazů.
V roce 2014 zažil svůj fotografický návrat po téměř 20 letech nečinnosti, ovšem svou současnou tvorbou vstoupil do zcela jiné řeky fotografického vidění a techniky.
Proto i výstava s názvem NÁVRAT představuje jeho současnou tvorbu. Jsou to fotografie, které vyjadřují jeho vidění a niterné pocity.
Tomáš Kubelka.jpg
Rok narození: 1976
Bydliště:
Jak dlouho fotografuji: 43 let
Moje oblíbené téma: reportáž; dokument
Úspěchy - v roce 2008 obsadil 3.místo v soutěži Czech Press Photo v kategorii aktualita; je autorem či spoluautorem několika publikací a výstav
fotoklub.omega@seznam.cz
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "9472"
Na webu fotoklubu bych čekal víc fotek, co fotíte. Web je nějaké předpotopní..

88
Díky Marcele Zuchové a Jirkovi Cvrkalovi jsem měl možnost shlédnout vaše práce, nelituji a přeji všechno dobré .... jirka
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one