Slavnosti královny Elišky 2013-09-06-037cr_2b.jpg

Omega šestiletá

Omega-logo_6.jpg
Říkají mi Omega… Fotoklub Omega
aneb Omega šestiletá

Založilo mě pár fotografických nadšenců 1. září roku 2012 v Hradci Králové.
Karel Bauer, Miroslava Kinclerová, Pavel Režný, Petr Soukeník, Petr Svoboda a Marcela Zuchová – duše a nepsaný náčelník mých oveček. Postupem času přibývali a i odcházeli další členové, až se mí svěřenci ustálili na počtu patnácti registrovaných oveček. Registrovaných proto, protože aktivních je o dost méně, ale tak už to někdy chodí.

Od samého začátku se aktivně účastním různých fotografických akcí, jako jsou např. Ratibořický mapový okruh (dále jen RMO), Národní soutěž amatérské fotografie Svitavy (dále jen NSAF) a Premiéra. Též různých workshopů, jako je třeba divadelní festival Open Air, konaný každoročně koncem června, který je doprovázen vždy výstavou z minulého ročníku, na které jsou vždy fotografie několika mých členů. Za šest let mého života jsem se u svých oveček dočkala již řady úspěchů. Je to např. ocenění Jiřího Cvrkala na NSAF Ve Svitavách v letech 2014 a 2017, který také dostal cenu VSVF na Premiéře 2015. Cenu Impulsu na RMO v roce 2016 v Červeném Kostelci obdržel Tomáš Saidl a Čestné uznání na NSAF ve Svitavách v letech 2014 a 2017 získal zase Petr Soukeník. Marcela Zuchová se může pochlubit cenou Antonína Kratochvíla na RMO 2014 a 3. místem na NSAF ve Svitavách. David Šimůnek zase 1.místem v soutěži Fotosafari 2016 vyhlášené ZOO Dvůr Králové a KRNAP. Jana Jarkovská obdržela Čestné uznání ve fotosoutěži „Hudba v přírodě“ a Tomáš Lelek získal v časopisu Československá fotografie 1.místo v kategorii Artefakt. Od Miroslavy Kinclerové si zase můžete přečíst její knihu Digitální fotografie pro ženy a fotografie Pavla Režného zase zdobí dvě obálky časopisu Okolo Hradce. Jan Bernhard je též dlouholetým členem ASČF a Jiří Cvrkal v roce 2016 přijal žádost Unie výtvarných umělců stát se jejím členem. Jsem moc ráda, že mám pod svými křídly právě tyto ovečky“.

Já, Omega, se ale musím taky něčím pochlubit. Dostala jsem čestné uznání v soutěži kolektivů na NSAF ve Svitavách 2013. V RMO se mi zatím tolik nedaří, ale své ovečky neustále motivuji a povzbuzuji v jejich snažení mě umístit na co nejvyšších příčkách. Již za pár dní se dozvím výsledky mého snažení v letošním ročníku a věřím, že nebudou špatné. No, uvidíme.

Mí členové také spolupracují se Společností ochránců památek ve východních Čechách v jejich znaze zachránit některé chátrající objekty před totáním zničením způsobem mě vlastním, což je jejich fotografování a následně pak společná výstava. V roce 2016 se konaly na toto téma dvě výstavy. První s názvem „Památky a jejich osudy“ v městské knihovně ve Wonkově ulici v Hradci Králové a druhá pak v Trutnově. Spolupráce nadále trvá a určitě budou následovat výstavy další. V této oblasti to je totiž nikdy nekončící boj.

Mnoho mých členů již má také za sebou jednu, nebo i víc autorských výstav, které zde nebudu jednotlivě uvádět, protože určitě mnozí z vás o nich ví. Já se ale mohu také pyšnit několika výstavami. Ještě v listopadu 2012 jako čerstvě založená, jsem měla výstavu ve foyeur Lékařské fakulty. Poté následovala v lednu 2014 městská knihovna Wonkova ul., březen 2015 opět městská knihovna Wonkova ul., duben 2016 Lékařská fakulta. Zatím poslední proběhla výstava v městské knihovně Wonkova ulici. Oslavovala mé pětileté působení na fotografické scéně našeho kraje.

V těcho dnech slavím své šestileté působení na fotogradické scéně. Přeji touto cestou všem mým členům i široké veřejnosti, ať mě i nadále poctívají svou přízní a zájmem o fotografii a fotografování obecně a též hodně sil a nadšení pro další práci.


Petr Soukeník
01.09.2018 13:47:49
fotoklub.omega
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one