Slavnosti královny Elišky 2013-09-06-037cr_2b.jpg

Výstavy - Soutěže

Leták Divadla 2018.jpg
Tradiční výstava loňského fotografického workshopu, konaného v rámci Divadelního festivalu evropských regionů a Open Air programu. Workshopu se zúčastnily asi dvě desítky fotografů a na několika konzultacích s Doc. Ptáčkem během roku, byly vybrány fotografie pro tuto výstavu. Vernisáží v Knihovně města Hradce Králové provázela slovem Marcela Zuchová a fotografiemi se z našeho fotoklubu podíleli: Monika Ficková, Kamil Klembara, Tomáš Lelek, Petr Soukeník, David Šimůnek a Marcela Zuchová.
Tomáš Lelek.jpg
Na jaře letošního roku proběhla Soutěžní přehlídka součastné divadelní fotografie pořízené v letech 2015–2017. Odborná porota udělila v každé z kategorií tři hlavní ceny, několik čestných uznání a současně vybrala téměř dalších 100 fotografií, které budou v Praze v Obecním domě během května vystaveny. Tomáš Lelek z našeho fotoklubu v této soutěži obdržel Cenu CZECH PHOTO a čestné uznání od Divadelního institutu
Diplom Svitavy 2018.jpg
Je to nejprestižnější soutěž amatérské fotografie v naší republice a náš fotoklub se jí zúčastňuje se střídavými úspěchy od svého založení. Letos však pro nás byla velice úspěšná. Jako fotoklub jsme získali 1. místo v soutěži kolektivů, Marcela Zuchová získala 3. místo v soutěži jednotlivců a Tomáš Lelek dostal Čestné uznání.
Salon fotografie.jpg
Fotografický salón se koná jednou za tři roky. Tentokrát byl z důvodu opravy muzea v HK přeložen do krásnéhé prostředí Nového zámku v Kostelci nad Orlicí. Celý duben a květen bylo možné ve třinácti sálech sídla rodiny Kinských shlédnout veliké množství fotografií, které byly vybrány speciální porotou. Z našeho fotoklubu vystavoval Jan Bernhard, Tomáš Lelek a Jiří Cvrkal.
David.jpg
Soubor fotografií je malým náhledem do dnešní společnosti, kde se na jedné straně bavíme na kulturních a sportovních akcích, ale na straně druhé spolu nedokážeme pořádně komunikovat a zůstáváme sami ve svých světech, v horších případech jsme společnosti na obtíž.
Výstava proběhla v dubnu 2018 v pobočce knihovny města Hradce Králové, Jana Masaryka 605, Hradec Králové.
Premiéra 2017.jpg
Tradiční soutěž, které se někteří naši členové pravidelně účastní, znamenala pro náš fotoklub zatím nejlepší výsledek. Tomáš Lelek získal jednu z hlavních cen, Cenu volného sdružení východočeských fotografů, dále pak Čestné uznání v kategorii Loutky a loutkářství. Jirka Cvrkal získal Cenu Fomei a Cenu Impulsu. Vernisáž proběhla v královéhradecké Galerii na hradě, kde měli svoje fotografie také Jan Bernhard a Petr Soukeník.
Letáček_Omega pětiletá.jpg
Letošní výstava byla koncipovaná k pětiletému výročí vzniku fotoklubu Omega, které fotoklub oslavil 1. září a současně i pátá výroční výstava. Jednotliví členové, jako každoročně, vystavily svoje výtvory za poslední rok a návštěvník tak mohl posoudit jejich úroveň oproti minulým letům. Výstava byla žánrově bohatá, neboť každý se specializuje na jiný typ fotografií, každý má své specifické fotografické vidění a různou profesní úroveň.
Výstava měla dobrý divácký ohlas a v Chadimově fotorevui o ní dokonce vyšla reportáž.
Plakát_Dvě cesty_malý.jpg
Autor poprvé vystavoval nejen svoje fotografie, ale i fotografiky. První cesta znamená NALÉZÁNÍ a fotografování nalezených obrazů, druhá cesta pak VYTVÁŘENÍ fotografik z jeho fotografií. Výstava proběhla v říjnu a listopadu v ateliéru Labyrint na Novém Hradci Králové. Hudební doprovod obstaral Daniel Vlček - kontrabas a Jolana Brannyová - zpěv. Úvodní slovo měla Jana Neugebauerová.
Fotogfafie 2017.jpg
.Letošní výstava FOTOGRAFIE 2017 se konala v Novém Městě nad Metují v prostorách místního zámku. Z našeho fotoklubu vystavoval Jirka Cvrkal, Marcela Zuchová a Honza Bernhard. Jirka Cvrkal se umístil v divácké anketě na třetím místě.
Oprýskanost 2013-10-21-023a024_aNv_v.jpg
Autorova třetí výstava byla obdobou minulé výstavy Oprýskanosti. Konala se v měsíci srpnu v prostorách jídelny Bazalka, která je v našem městě známá i svou výstavní činností. Výstava byla bez vernisáže.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one